Andrés Lima & Nationaal dramaturgisch centrum: 1936

Deze productie van het Centro Dramático Nacional geregisseerd door Andrés Lima recreëert de staatsgreep van 18 juli 1936 en de gevolgen ervan.
Op 18 juli 1936 veroorzaakte een militaire staatsgreep in Spanje een burgeroorlog die drie jaar duurde. Het markeert het begin van een economisch, politiek en sociaal regime dat veertig jaar zou duren en dat tot op de dag van vandaag alle lagen en klassen van de Spaanse samenleving beïnvloedt. 1936, geregisseerd door Andrés Lima, biedt een kritische en controversiële blik op deze periode. Geschreven door Albert Boronat, Juan Cavestany, Andrés Lima en Juan Mayorga.
Deze voorstelling biedt een alwetende blik, ver verwijderd van elk partijdig of propagandistisch karakter, gebaseerd op een grondig onderzoeksproces. 1936, een coproductie tussen het Centro Dramático Nacional, Check In Producciones en El Terrat, is geschreven door Albert Boronat, Juan Cavestany, Andrés Lima en Juan Mayorga.
Technische specificaties
- Tekst: Albert Boronat, Juan Cavestany, Andrés Lima, Juan Mayorga
- Regisseur: Andrés Lima
- Cast: Blanca Portillo, Alba Flores, Guillermo Toledo, Antonio Durán “Morris”, onder anderen.
- Decor- en kostuumontwerp: Beatriz San Juan
- Licht: Pedro Yagüe
- Muziek: Jaume Manresa
- Videocreatie: Miguel Ángel Raió
- Productie: Centro Dramático Nacional, Check In Producciones en El Terrat
Andrés Lima
Andrés Lima Fernández de Toro (Madrid, 1961) is een Spaanse acteur en theaterregisseur die verbonden is aan het theatergezelschap Animalario. Hij begon zijn carrière als acteur en theaterregisseur al op zeer jonge leeftijd. Hij kwam voor het eerst in contact met theater op de Yale School, kwam in aanraking met straattheater en leerde Antonine Artaud kennen. Hij zat in verschillende groepen en gezelschappen tot hij zich in de jaren 80 professioneel begon toe te wijden aan theater, wat samenviel met de overgang naar onafhankelijk theater, een belangrijke periode voor het theater in Spanje. In de Animalario Theatre Company werkte hij praktisch vanaf het begin samen met Alberto San Juan, die samen verschillende prijzen wonnen. Als regisseur en auteur heeft hij bijgedragen aan de vernieuwing van de enscenering van het Spaanse theater. Lima heeft verschillende producties op de planken gebracht voor onder andere het Centro Dramático Nacional (CDN), het Teatro de la Abadía en het Teatro de la Zarzuela. Op 30 september 2019 ontving hij de Premio Nacional de Teatro (Nationale Theaterprijs).
De show duurt ongeveer 4:30 uur (met 2 pauzes van 15 minuten). Gebruik van stroboscooplichten.