Ignasi Aballí: Aparentemente Vacío

  • Visuele kunsten
  • Brussel
  • vr, 16 mei —
    za, 28 juni 2025
Ignasi Aballí: Aparentemente Vacío

Meessen Gallery presenteert “Apparently Empty”, de vijfde solotentoonstelling van de kunstenaar die Spanje vertegenwoordigde op de “Biënnale van Venetië 2022”.

Aballí’s werk verkent representatie en perceptie, waarbij hij gebruik maakt van media als fotografie, beeldhouwkunst, schilderkunst en installatie. In zijn werk, dat begon in de jaren 1980, bedenkt en reorganiseert hij teksten, beelden, materialen en processen, en verkent hij thema’s als aanwezigheid en afwezigheid, materialiteit en immaterialiteit, zichtbaarheid en onzichtbaarheid, waarbij hij een verband legt tussen de overweldigende overvloed aan beelden in de hedendaagse maatschappij en de uitputting van hun betekenis. In Apparently Empty presenteert de Catalaanse kunstenaar nieuwe werken die speciaal voor deze tentoonstelling zijn gemaakt.

Op de vorige editie van Arco kreeg de Belgische galerie Meessen, die ook werken van Ignasi Aballí en Xie Lei presenteerde, de Lexusprijs voor Beste Stand en Beste Artistieke Inhoud.

Ignasi Aballí

Ignasi Aballí heeft een diploma in Fine Arts van de Universiteit van Barcelona. Hij heeft deelgenomen aan verschillende solotentoonstellingen, waaronder MACBA, Barcelona (2005), Fundação de Serralves, Porto (2006), IKON Gallery, Birmingham (2006), Pinacoteca do Estado de São Paulo, Brazilië (2010), Museo Artium, Vitoria, (2012), Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía (2015), Fundación Joan Miró, Barcelona (2016), Museo de Arte de la Universidad Nacional de Colombia, Bogotá (2017), Galería Kula (Split), en het Museum voor Hedendaagse Kunst, Zagreb, Kroatië en het Centro Andaluz de Arte Contemporáneo, Sevilla.

Ze heeft geëxposeerd in galeries zoals Estrany-de la Mota (Barcelona), Elba Benítez (Madrid) en Meessen de Clercq (Brussel). Onlangs toonde hij zijn werk ook bij Nordenhake (Berlijn), Proyecto Paralelo (Mexico) en Vera Cortês (Lissabon). Hij nam deel aan de 52e Biënnale van Venetië (Italië, 2007), de 8e Sharjah Biënnale (Verenigde Arabische Emiraten, 2007), de 11e Sydney Biënnale (1998), de 4e Guangzhou Triënnale (2012) en de 13e Cuenca Biënnale (Ecuador, 2016).

In 2009 ontving hij de Premio Nacional de Arte Gráfico en in 2015 de V Premio Joan Miró. Hij vertegenwoordigde Spanje op de 59e Biënnale van Venetië en presenteerde het project Corrección in het Spaanse paviljoen.

Plaats

Meessen, Abdijstraat 2A, 1000 Brussel

Openingsuren en toegang

Gratis

Meer informatie

Meessen

Credits

De foto is van Ignasi Aballí's My hands after holding dirty things, 2015, gedrukt op barietpapier.