La Sra. Tomasa op het Trefpunt festival 2025

De Catalaanse groep is een van de gasten op dit muziekfestival, dat elk jaar meer dan een miljoen mensen trekt.
Elk jaar brengt het Trefpunt Festival in Gent meer dan 1000 muzikanten van over de hele wereld samen voor meer dan 200 concerten met blues, rock, funk, soul, jazz, wereldmuziek en volksmuziek. Naast podiumoptredens organiseert het festival evenementen zoals mime en straatmuzikanten. Het wordt al meer dan 50 jaar gehouden (sinds 1969) en wordt bezocht door 1 tot 1,5 miljoen mensen.
La Sra. Tomasa
La Sra. Tomasa werd in 2012 in Barcelona geboren uit een groep artiesten die regelmatig te zien zijn in de mestizoscene van Barcelona.
De meest directe voorganger van de groep is Puro Vicio, een muzikaal project van ska, rock en reggae fusion met Santiago Longarón, Marc Soto en Pau Lobo. Allemaal huidige leden van de groep. De ontbinding van de groep leidde ertoe dat de drie muzikanten op zoek gingen naar andere alternatieven, wat zou resulteren in het eerste album van La Sra. Tomasa, Corazón, bombo y son, waarvoor ze het advies kregen van Gerard Casajús, percussionist bij La Kinky Beat en Radio Bemba. Later zouden Pablo Domínguez, Jordi Sanz en Gerard Williams zich bij de groep voegen. De laatste muzikant die zich bij de groep aansloot was Alberto Limiñana, vlak voor de eerste tournee van de band.
De oorsprong van de naam van de groep is te vinden in hun eerste hit met dezelfde naam. Zo is mevrouw Tomasa een fictief personage dat de fusie vertegenwoordigt van de zeven muzikanten die samen de band vormen. Het oorspronkelijke idee komt van het refrein van het Cubaanse lied La negra Tomasa, dat de groep veel speelde tijdens hun eerste repetities .